Rohenäppude festival

 

MTÜ Pärnu Aiaklubi korraldab Pärnu linnas esmakordselt aiandusteemalise festivali, eesmärgiga valmistada linn ette saabuvaks turismihooajaks.

Festival toimub 26.-31.mai 2014.a.

Kuue päeva jooksul toimub erinevaid tegevusi, mis suunatud nii lastele kui täiskasvanutele eesmärgiga tutvustada aiandust ja taimede kasutamise võimalusi linnaruumis. Eesmärk on juhtida linnarahva tähelepanu võimalustele, kuidas me saame linnaruumi tuua rohkem õiteilu. Samuti tunnustada neid, kes peavad taimeilu oluliseks ning tekitada aianduspisik meie kõige pisemate seas.
Rohenäppude festivalist saab igaaastane oodatud sündmus, mis annab avapaugu turismihooaja alguseks.

 

Sellel aastal on kavas viis kesksemat sündmust:

 • 250m2 lillepeenra rajamine koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja Pärnu lasteaedadega.
  Iga lasteaed kasvatab päevalilli, mis istutatakse ühtsesse peenrasse ja sügisel selgub millise lasteaia lill kasvas kõige pikemaks.
  Registreerunud lasteaed kasvatab ise seemnest päevalilli, mis istutatakse ühtsesse peenrasse ja sügisel selgub, millise lasteaia lill kasvas kõige pikemaks.
  Igale võistlusel osalevale lasteaiale on korraldajate poolt istutuspotid, seemned ja firma Matogard muld. Mai viimasel nädalal (päev täpsustub) istutatakse lilled ühtsesse peenrasse Jaansoni raja algusesse,  Kesklinna silla juurde. Lillepeenra varustavad mullaga firmad Biolan Baltic, Paikre ja Matogard.
  Et võistlus oleks aus, kasvatavad kõik ühe sordi seemneid ´Sunrich Orange´, mille kasvukõrgus jääb 160-180 cm vahele.Peenar jaotatakse lasteaedade kaupa ning tähistatakse lasteaedade nimesiltidega. Peenrasse istutatud 1200 päevalille taime eest jääb hoolt kandma aiaklubi.
  Kogu suve saavad huvilised jälgida taimede kasvu ja augusti lõpus toimub mõõtmine, kus selgitatakse välja kõige pikema päevalille kasvatanud lasteaed. Võitjatele auhinnad!
  Taimede kasvatamisel loodame laste abile vanuses 5-7 aastat. Aga kui õpetajad on valmis ise rohkem panustama, võivad osa võtta ka nooremad. Igalt osalevalt lasteaialt ootame maksimaalselt 100 taime. Vajadusel eelneb taimede külvamisele koolitus juhendajatele.
  Lasteaedadele antakse vastavad materjalid ja taimede kasvatusjuhendid üle aprilli alguses.
  Pärnu Aiaklubi õpetussõnad lastele, et päevalillede kasvatamine meeldivalt sujuks.
  Vaata plaanilt päevalille peenra ja laste aialaada asukohta.

 

 • Laste aialaat 29.mail kell 17.00 Kesklinna silla juures.
  Laste aialaat toimub samal päeval, kui valmib päevalillede peenar.
  Lapsed võivad laadal kauplemiseks ettekasvatada taimi, aga meisterdada ka oma kätega ükskõik mida, mis aias kasutamiseks sobivad – hernehirmutised, tuulekellad, kaunistatud potid. Lapsed saavad võimaluse tegeleda taimede kasvatamisega ja samal ajal koolile või klassile raha teenides. Linnarahval on aga võimalus taimede soetamisel aidata kaasa laste püüdlustele.
 • Lillepottide ja rõdukastide konkurss majaomanikele!
  Eesmärk on tutvustada suvelillede kasvatamist ja tunnustada tähelepanuväärsemaid omas kategoorias.
  Lillepottide ja rõdukastide konkursile on oodatud osalema majaomanikud nii eraisikud , korteriühistud kui firmad. Suvelillede kasvatamine rõdudel või pottides on lihtsaim viis teha tutvust aiandusega, et seeläbi elavdada majaümbrust ja linnapilti tervikuna.
  Kampaania jooksul,  9.aprill – 1.juuni 2014.a., on võimalik vautšeri esitamisel Kuuse Aiandile soetada firmade Schetelig EV ja Kuuse Aiand kapmaaniatooteid  soodushindadega!
 • Avatud aedade päev linna kaunimatesse koduaedadesse.
  Pärnu linnas on mitmeid huvitavaid koduaedu,mida oleks  huvitav ka linnarahval uudistada.
  Avatud aedade päev annab võimaluse viiel päeval külastada Pärnu huvitavamaid koduaedu, et leida uusi kujundusideid ja tutvuada taimevalikuga.
 • Pärnu Taimelaat.
  Pärnumaa suurim taimelaat Vallikääru aasal 30.-31.mai 2014

 

Lugupidamisega, MTÜ Pärnu Aiaklubi
Kati Niibo, Piret Kukk, Terje Prisk