Selgus laste lillepeenra kõrgeim päevalill

Annika Poldre, toimetaja
annika.poldre(at)parnupostimees.ee

Pärnu jõe äärde Jaansoni raja kõrvale rajati kevadel lillepeenar, kuhu istutati Pärnu lasteaedades laste kasvatatud päevalilled. Ettevõtmise eestvedaja, MTÜ Pärnu Aia-klubi lubas sügisel mõõta, kelle päevalill kasvab kõige kõrgemaks.

Foto: Piret Kukk

Lilled on nüüd mõõdetud ja selgunud on, et kõige kõrgema päevalille kasvatas Pärnu Kellukese lasteaed. Lille pikkuseks mõõdeti 22. augustil 186 sentimeetrit. Lasteaiale anti auhinnaks istutuskastid firmalt Grüünes, suvelillemulda Matogardilt ja lasteraamatud – Mari Andreksoni “Vanaema sülest”.

Terje Prisk Pärnu aiaklubist rääkis, et plaanis on ettevõtmist järgmisel aastal korrata, kuna lasteaiad olid sellest väga huvitatud. Milliseid taimi järgmine kord kasvatatakse, pole veel selge, sest kõigepealt tuleb linnavalitsusele projekt kirjutada, rääkis Prisk.

Prisk käis igal nädalal korra laste lillepeenart hooldamas ja avastas eile, et peenrast on varastatud 160 stepirohtu. “Kakssada taime panime kasvama, eelmisel reedel olid veel kõik alles,” kurvastas ta. Nüüd on järel vaid ühes servas umbes 40 taime ja üks peenrakülg on tühi. “Stepirohi oleks tuules andnud peenrale ilusat lainetust,” ütles Prisk.